VII POWIATOWE MIĘDZYGIMNAZJALNE ZAWODY SPORTOWE

Dnia 30 maja 2007 r. na stadionie przy naszym gimnazjum odbyły się VII Powiatowe Międzygimnazjalne Zawody Sportowe, które rozpoczęły obchody Dni Rodziny w naszej szkole.

Imprezie patronował Starosta Powiatu Bartoszyckiego Pan Zbigniew Nadolny, który ufundował puchar za zajęcie I miejsca w klasyfikacji ogólnej drużyn. Puchar za zajęcie II miejsce ufundowała Pani Wójt Gminy Bartoszyce – Jadwiga Gut, a za III miejsce Pani Dyrektor Gimnazjum im. M. Kopernika w Kinkajmach – Jadwiga Bogdaniuk. Radny Gminy Bartoszyce Pan Ryszard Binkul ufundował puchar dla najlepszego sportowca zawodów.

W zawodach wzięły udział drużyny z Gimnazjum w Bisztynku, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim, Gimnazjum w Sępopolu, Gimnazjum nr 3 w Bartoszycach oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kinkajmach.

Młodzież zmagała się w następujących konkurencjach: biegu na 400 m., 100 m., 4x100 m., skoku w dal, pchnięciu kulą oraz w rozgrywkach szóstek piłkarskich.

Ogólna klasyfikacja zakończyła się zwycięstwem młodzieży z Gimnazjum w Bisztynku, uczniowie naszego gimnazjum zajęli II miejsce, a na III miejscu sklasyfikowana została drużyna z Gimnazjum w Górowie Iławieckim.

Tytuł najlepszego sportowca zdobyła Sara Semeniuk z naszego gimnazjum, która startowała w trzech konkurencjach i uzyskała w nich wysokie wyniki.

Opiekunami naszych drużyn była p. Iwona Kasjaniuk i p. Dariusz Bogdaniuk.