PODSUMOWANIE TYGODNIA WOLONTARIUSZA

Kiedy w szkołach wystawiane są jasełka, to oznacza, że nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas zastanawia się gdzie i jak spędzi ten szczególny wieczór wigilijny. Potem uzgodnienia z najbliższymi, kto przygotowuje jaką potrawę, tak aby tradycyjnie na stole znalazło się 12 potraw – oczywiście postnych. Święta Bożego Narodzenia chyba każdemu z nas kojarzą się z domem rodzinnym, miłością rodziców, ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. W całym domu od rana zawsze pachnie świątecznymi potrawami. Wszyscy zaganiani, krzątają się by niczego nie zabrakło, by wszystko było na czas. Kiedy zabłyśnie pierwsza gwiazda na niebie wszyscy domownicy i goście zasiadają do wigilijnej wieczerzy. Każdy ma swoje miejsce. Jedno jednak zawsze jest wolne. To dla gościa, kimkolwiek by był. Bo przecież w ten wieczór nikt nie powinien być sam. Dla każdego musi znaleźć się miejsce.

Szczególne miejsce na stole zajmuje opłatek, który gospodarz domu bierze w swoje dłonie i podaje biesiadnikom. Potem życzenia i łamanie się tym białym chlebem. I to jest ten przepiękny czas, kiedy otwierają się ludzkie serca, wyciągają do siebie skłócone dłonie w geście przebaczenia. To szczególny dzień, kiedy możemy powiedzieć a może inaczej, powinniśmy powiedzieć DZIĘKUJĘ tym wszystkim od których doświadczyliśmy dobra, życzliwości i pomocy.

Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie kończące obchody Tygodnia Wolontariusza w naszej szkole połączone ze spotkaniem świątecznym. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym, przygotowanym przez naszą młodzież pod kierownictwem pani Bożeny Mączyńskiej. To właśnie w tym dniu, uczniowie i  pracownicy gimnazjum podziękowali grupie osób, która wspiera  szkołę.  Cytując myśl  Jana Pawła II:  „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Pragnęliśmy wyrazić im ogromną wdzięczność. Składając na ich ręce bombkę z namalowanym wizerunkiem naszej szkoły złożyliśmy im świąteczne życzenia. Naszą wdzięczność skierowaliśmy do:

Pani Wójt – Jadwigi Gut

Sołtysa Kinkajm i Radnego Gminy Bartoszyce – Pana Ryszarda Binkula

Sołtysa Maszew i Radnego Gminy Bartoszyce – Pana Mirosława Przybyłek

Sołtysa Łabędnika i Radnej Gminy Bartoszyce – Pani Małgorzaty Lis

Państwa Honoraty i Zenona Buks – Właścicieli Gospodarstwa  Rolnego Kinkajmy

Pana Mirosława Sobieraja – Właściciela Firmy Komputerowej

Pani Bogusławy Miecznik – Przewodniczącej Rady Rodziców

Pani Renaty Tadorowskiej – Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki

Tydzień Wolontariusz był również okazją do zauważenia i docenienia pracy naszych uczennic, które swój wolny czas systematycznie poświęcają pracy dla innych. Małą bombkę świąteczną otrzymały:

Magdalena Rozwadowska, Joanna Mączyńska, Angelika Szopa, Martyna Latek, Magdalena Kurek, Magdalena Bujwid, Paulina Cichosz, Alicja Krasa, Magdalena Czaplicka.