SZTAFETA TRZEŹWOŚCI  I BIEG Z GWIAZDĄ

Dnia 27.05.2008r. na stadionie przy  naszym gimnazjum odbyła się Sztafeta Trzeźwości oraz Bieg z Gwiazdą zorganizowane przez p. Iwonę Kasjaniuk i p. Bożenę Mączyńską. Gościem honorowym imprezy był absolwent naszej szkoły, mistrz sportu, wielokrotny złoty medalista mistrzostw województwa, makroregionu, kraju, reprezentant Polski w Austrii( V miejsce w Mistrzostwach Europy), członek kadry narodowej juniorów młodszych w karate kyokushin – Mateusz Połeć.

Najpierw podczas krótkiego apelu młodzież  zapoznała się z dorobkiem sportowym naszego gościa. Dowiedziała się, jak ważne jest być wolnym od nałogów, które otępiają, odbierają siły i chęć do życia. Następnie, zwyczajem olimpiad, pani dyrektor Wiesława Karwecka  zapaliła znicz „olimpijski”, z którym ruszyła Sztafeta Trzeźwości. Jako pierwszy uczestnik pobiegł nasz gość honorowy. Przeniósł on płonącą pochodnię na płytę stadionu, gdzie przekazał ją reprezentacji  uczniów klasy Ia.  Znicz olimpijski przekazywany był pozostałym uczestnikom biegu z poszczególnych klas ( I b, II a, II b, II c, IIIa, IIIb i IIIc) , a na koniec powrócił w ręce pani dyrektor.

W drugiej części imprezy odbył się Bieg z Gwiazdą -Mateuszem Połeć.

Uczestniczyli w nim najlepsi sportowcy naszego gimnazjum, reprezentanci szkoły na VIII Powiatowe Międzygimnazjalne Zawody Sportowe odbywające się w naszej placówce w dniu 28.05.2008r oraz na Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Młodzi sportowcy mieli okazję, aby zmierzyć się z ”mistrzem” i porównać swoje umiejętności .

Impreza dostarczyła młodzieży wiele wrażeń, ale skłoniła także do refleksji. Pokazała, że nawet uczeń wiejskiej szkoły dzięki pracy i zaangażowaniu może osiągnąć sukcesy na miarę kraju i świata.