Piłka nożna moją pasją

O tym jak ważna jest pasja w życiu człowieka wie każdy z nas. Pozwala ona oderwać się nam od codzienności i rozwijać to co

wychodzi nam najbardziej i sprawia nam wiele przyjemności -powiedziały dziewczęta z Gimnazjum im. M. Kopernika w Kinkajmach).

Piłkę nożną kocham całe moje życie

Czasem bywam na dnie , a czasem na szczycie

Lubię rzuty wolne parady bramkarzy

Nie można przewidzieć co jeszcze się zdarzy

Są fajne imprezy i złote puchary

Do gry nikt nie jest za młody i za stary.

Tę krótką rymowankę napisała jedna z dziewcząt , której hobby jest właśnie piłka nożna. W związku z dużym zainteresowaniem dziewcząt tą dyscypliną powołano drużynę szkolną- powiedziała p. Iwona Kasjaniuk nauczycielka wychowania fizycznego. Rozegrała ona w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup dwa trójmecze piłkarskie. Pierwszy z nich odbył się 19.04.2010r. w Reszlu i wzięły w nim udział dziewczęce drużyny piłkarskie z Kinkajm, Reszla i Sątoczna. Wygrały dziewczęta z Kinkajm pokonując obie pozostałe drużyny w stosunku bramkowym 5 : 0 i 8 : 1.Drugi trójmecz miał miejsce 13.05.2010r. w Reszlu, a wzięły w nim udział gimnazjalistki z Kolna , Kinkajm i Reszla. Tym razem bezkonkurencyjne okazały się piłkarki z Reszla. Dziewczęta z Kinkajm zajęły trzecie miejsce. Nie zepsuło to pozostałym piłkarkom humoru i dalej trenują z dużym zaangażowaniem aby wziąć udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czerwcu.

Myślę, że bardzo ważne jest umożliwienie młodym dziewczętom rozwijanie ich zainteresowań, a te zainteresowania znacznie wykraczają poza gospodarstwo domowe, robótki itp. Dziewczęta chcą uprawiać dyscypliny sportowe typowe dla chłopców i osiągać w nich sukcesy.

Chłopcy z naszego gimnazjum również kochają piłkę w związku z tym p. Dariusz Bogdaniuk nauczyciel wf zgłosił również drużynę męską do rozgrywek Coca Cola Cup. Trójmecz odbył się na boisku naszego gimnazjum, a wzięły w nim udział drużyny z Górowa Ił. i Kandyt. Wygrała reprezentacja Górowa przed Kinkajmami i Kandytami.Do drugiej rundy awansowała pierwsza drużyna. Również chłopcy nie poddali się i dalej trenują następne mecze rozegrają podczas X Powiatowych Międzygimnazjalnych zawodów Sportowych 28.05.10r.

Iwona Kasjaniuk