SZKOLNE PATROLE DROGOWE

„Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców”

Kolejnym działaniem podjętym przez naszych uczniów w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” były Szkolne Patrole Drogowe – „Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców”. Zostały one zorganizowane w dn. 28 maja 2008r. przez p. Sylwię Kondraciuk – pedagoga szkolnego oraz uczniów klas I i II przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Bartoszycach. Uczniowie wspólnie z policjantami  kontrolowali pojazdy, dokonywali pomiaru prędkości i badali trzeźwość alkomatem. Po zakończeniu kontroli wręczali kierowcom ulotki informujące o wpływie alkoholu na organizm ludzki i konsekwencjach siadania za kierownicę w stanie nietrzeźwym. Celem prowadzonych działań było uwrażliwienie na skutki kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, chęć uświadomienia kierowcom zagrożenia na jakie mogą narazić siebie i innych prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwym. Akcja spotkała się z dużą przychylnością ze strony kierowców, zwłaszcza, że żaden z kierowców nie prowadził pojazdu w stanie nietrzeźwym.

Prowadzenie wspólnie z policją takich patroli drogowych było ogromnym przeżyciem.

Sylwia Kondraciuk – pedagog szkolny