OCZAMI PODRÓŻNIKA    

 

 

     Dnia 25.05.2010 roku gościliśmy w naszej szkole podróżnika – himalaistę, założyciela Szkolnego RTW pana Jana Witkowskiego, który przy pomocy nowoczesnego sprzętu multimedialnego prowadził prezentację edukacyjną na temat swoich podróży po świecie.
Są one życiową pasją pana Witkowskiego. Zwiedzanie świata niesie w sobie oprócz wewnętrznej satysfakcji również walor poznawczy, edukacyjny.

     Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim podróżowaniu. Odwiedził wiele miejsc w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, Europie, Australii. Był na wysokich szczytach Himalajów, na pustyni, w dżungli amazońskiej. Opowiadał o tym, jak należy przygotować profesjonalną wyprawę, co zabrać ze sobą, w jaki sposób zachowywać się wśród tubylców. Podkreślił jak ważna jest znajomość języków obcych, która ułatwia komunikację w czasie podróży.

     Znajomość świata, obszerna wiedza na temat geografii, historii, kulturoznawstwa, łatwość w nawiązywaniu kontaktu, spontaniczność prowadzącego sprawiły, że czas prezentacji minął bardzo szybko.

 

                                                           Elżbieta Lebioda