VIII DZIEŃ PAPIESKI

W tym roku hasło VIII Dnia Papieskiego brzmiało „Jan Paweł II wychowawca młodych”. W niedzielę 12 października po mszach świętych w kościele w Łabędniku i w Kinkajmach młodzież naszej szkoły pod opieką pani katechetki przedstawiła program artystyczny poświęcony naszemu wielkiemu papieżowi. Natomiast 16 października, w dniu trzydziestej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, program artystyczny wraz z krótką prezentacją obejrzeli uczniowie naszego gimnazjum.

W ramach obchodów Dni Papieskich dwoje uczniów naszej szkoły- Amanda Gierach i Mateusz Archacki- wzięło udział w Konkursie Recytatorskim Poświeconym Pamięci Jana Pawła II organizowanym przez Klub Inteligencji katolickiej i Miejską Biblioteką Publiczna w Bartoszycach. Mateusz Archacki zajął w tym konkursie I miejsce i tytuł laureata.

Uwieńczeniem obchodów Dni Papieskich w naszej szkole był zorganizowany przez p. Ewę Trzcińską – nauczycielkę języka polskiego, wyjazd uczniów klas drugich do kina w Olsztynie na film pt. „Świadectwo”.