ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

Po długich przygotowaniach 1 grudnia 2006 r. nadszedł czas aby wszystkie zespoły klasowe zaprezentowały owoce swojej pracy. Celem całodniowych zmagań konkursowych była promocja zdrowia i propagowanie życia bez nałogów. Okazją był niedawno obchodzony DZIEŃ BEZ PAPIEROSA i przypadający 1 grudnia  ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS. Uczniowie jak co roku przypięli czerwone wstążki – znak solidarności z ludźmi chorymi na AIDS.

Przez pierwsze dwie godziny lekcyjne, trzyosobowe drużyny z wszystkich klas, tworzyli różnymi technikami plakaty, które później oceniła komisja. Stanowiły one scenografię dla kolejnych konkursów: scenek rodzajowych i konkursu wiedzy na w/w tematy. Fantastyczna atmosfera i profesjonalnie wyreżyserowane sytuacje, sprawiły że  cała Społeczność Uczniowska, aktywnie i pożytecznie  spędziła ten dzień.

Zwycięzcami dnia były: klasa III „b”, II „a” i II „b”. Miłym akcentem było wręczenie nagród Karolinie Kuźniak za zajęcie I miejsca i Katarzynie Leszczyńskiej za zajęcie III miejsca w Powiatowym Konkursie „Jak uniknąć HIV/AIDS”